Vallás és tudomány fúziója
VALLÁS ÉS TUDOMÁNY FÚZIÓJA
Az UFO Magazin 2015/10 számában megjelent cikkem online változata.
Évszázados, hanem évezredes múltjuk van a teremtés és evolúció körüli vitáknak, érvek és ellenérvek ütköztetésének. Lényegében ez a vallás és a materializmus háborúja, és mivel egyikőjük éppen haldoklik, nagyjából lehet sejteni a végkimenetelt. Oláh András szavaival élve, a Szent Biblia nem az ateisták könyve, éppen ezért sosem fognak zöld ágra vergődni egymással. Itt csupán hitrendszerek ütköznek, egy dolog viszont mindkettőből hiányzik: a TUDÁS. Már csak karnyújtásnyira van a tudomány győzelme, amiben Ferenc pápa kijelentésének is akár komoly súlya lehet, de valós győzelem-e ez?
Ha az evolúciót szeretném cáfolni, elég lenne csak Michael Cremo és Richard Thompson, Tiltott régészet című könyvére hivatkoznom. Precíz, alapos munkával megírt könyv, ami aztán az eladási statisztikákon is látszott. Nem magyarázkodik, nem köntörfalaz, tényeket sorol az evolúció ellenében, tényekkel pedig nem lehet vitatkozni. Józan paraszti ésszel is belátható, hogy majomból nem lesz ember, ösztönösen is, tudat alatt is idegenkedik az ember a gondolattól, /ha úgy őszintén megvallja magának/ még akkor is, ha a majmok egyébként jópofa állatok. Dogmatikus, még az 1800-as évekből itt maradt hitrendszerről van tehát szó, ami próbál fennmaradni ütőképes bizonyítékok hiányában is, és mivel hátországát a vaskalapos tudóstársadalom adja, így még „fut a szekér". Az elmélet fennmaradásában döntő jelentőségű támogatást nyújtanak a pénzuralmi világelit fehérgallérosai is, hiszen nem csekély érdekük fűződik hozzá. Mottójuk körülbelül lehetne az is, hogy: „Minden elmélet jó, csak anyagelvű legyen." Nem hiába, Ők is anyaggal dolgoznak, virtuális és papírpénzzel. És hogy milyen „eredményekkel", az látszik a világ jelenlegi állapotán. Nem érdekeltek a változásban, mert egy új, szellemibb felismerés, elmélet még felrázná, az eddig szerencsésen lebutított, érzékkielégítésnek élő, /ami mellesleg szintén az anyagon keresztül valósul meg/ fiatalokat. Mindig nagyon fontos a feltörekvő, fiatal generáció szilárd kézben tartása, mégpedig azért, hogy a jövő formálásában, a régóta kitaposott ösvényen haladjanak, ne térjenek le. Nézzük mi a helyzet a teremtéspártiakkal?
Hidegzuhanyként ért Ferenc pápa állásfoglalása, melyben két, már réges-régen megcáfolt elméletet, az ősrobbanást és az evolúciót is elismeri, mintha csak fáziskésésben lenne. Nem csoda, a teremtéspártiaknak nincs olyan tudományosan is elfogadható, holisztikus elméletük, ami mindenre választ tudna adni. Lényegében csak a félrefordított, itt-ott elvett, megtoldott, kanonizált Szent Bibliára és annak is csak az teremtésről szóló részeire, esetleg egyéb keresztény szent könyvek idevonatkozó információira tud fókuszálni, az pedig igen karcsú. Az apokrifok nem számítanak, ugyanakkor a komoly fegyverként szóba jöhető reinkarnáció tana nincs elfogadva a kereszténységben, nem élnek vele. Pedig az újraszületés a kulcs, ember csak emberként tud újraszületni. Nem lehet majomból, vagy fejes káposztából ember. Csak a reinkarnálódás ténye, ami a keleti vallásokban központi elem, romba dönti a teljes evolúcióelméletet, de hiába.
A kérdés az, hogy a kereszténység vereségével keletkezik-e veszteség? A kérdésre a válasz: igen is, meg nem is. Ha arra gondolunk, hogy az éppen aktuális érdekek szerint összeállított, fontos irományokat viszont eltűntetett Szent Biblia, jelenlegi formájában alkalmatlan arra, hogy a társadalom minden tagja számára egységes világképet nyújtson a világ keletkezéséről, megvédje saját magát, /a fentebbi okok miatt ez nem is lehetséges/ akkor azt mondom, nem, megérdemli. Azzal viszont, hogy elvész egy eszme, igenis nagy a veszteség. A szelíd alázat a Teremtővel szemben fékező erőként hat, általa szem előtt tartjuk saját kicsinységünket. Az anyagelvű életszemléletben ilyen nincs, ott érvényesül a „nekem senki se parancsol, mindent megtehetek", önző politikája. Mi a megoldás?
A vallás és a tudomány fúziója, hiszen a kettő nem választható szét egymástól. Nem kizárt, hogy Ferenc pápa erre tett kísérletet, és akkor nyilatkozatát gesztusként foghatjuk fel, más kérdés, hogy ehhez miért kell elfogadni két dogmát? A közeledésnek más módja is lehetne.
Az eredeti Szent Bibliában, tudományos értelemben is forradalminak számító részletek vannak a Teremtésről, földönkívüli fajokról, tértechnológiáról, stb. Ehhez elő kéne szedegetni az eldugdosott iratokat, és a tudomány rendelkezésére bocsátani. A tudománynak szintén nyílt kártyákkal kéne játszania, nyilvánosságra kéne hoznia minden kényes leletet azt, hogy jelenleg milyen szinten tart a földönkívüli fajokkal való kapcsolattartás, és hogyan illeszthető ez be a vallásokba, mit tudunk jelenleg a téridő működéséről, stb. Így összeállna egy óriási adathalmaz, melyek egymást nyitogatnák ki, és végre új korszak köszöntene a társadalomra. A hitalapú rendszereket felváltaná, az írásom elején már nagy betűkkel kihangsúlyozott tudásalapú rendszerek. Tudom, bilibe ér a kezem.
2015.augusztus
Tankó Árpád
Szólj hozzá |