Daniken nyomában: Afrika
DANIKEN NYOMÁBAN: AFRIKA
Akik komolyabban érdeklődnek az ősi civilizációk, és azok fennmaradt titokzatos régészeti leletei iránt, azoknak Erich Von Daniken neve ismerősen cseng. Akik kevésbé ismerik, azoknak pár szóban bemutatnám Őt.
Erich Von Daniken, svájci kutató 1935-ben született. Szakterülete a paleoasztronautika, amely magába foglalja a földönkívüli civilizációk földi jelenlétének nyomait és hatásait az emberiség fejlődésére. Munkásságáért Daniken 1991-ben Ignobel-díjat kapott, az emberi civilizáció földönkívüli űrhajósok hatására történt kifejlődésének történetéért. A tudomány puszta spekulációknak tartja elméleteit, gyakran támadják is érte. Van akinek fáj az igazság.
Több mint 30 kötetet írt, műveit 32 nyelvre fordították le, ebből több mint 62 millió példányt adott el. DVD-is számos dokumentumfilmet jelentetett meg /ebből több is megtekinthető ingyen az oldalamon, a „Daniken filmek magyarul" fül alatt/. Beutazta a Földet, minden kontinensen kutatott. Ma már inkább csak összegzi a feltárt eredményeit. Idén áprilisban múlt 80 esztendős.
Daniken-sorozatomban röviden végigveszem azokat a leleteket, amiket bemutatott könyveiben, a teljesség igénye nélkül. Ahol lehet, saját felismeréseimmel is gazdagítom eredményeit. Ezen az oldalon most kizárólag az Afrikában feltárt, megdöbbentő és elgondolkodtató tárgyi emlékeket veszem sorra, egy sor saját kutatással kiegészítve.
Villanykörte Egyiptomban?
Nem véletlen a kérdőjel a címben. Reinhard Habeck, osztrák kutató foglalkozott elmélyülten, a denderai Hathor templom falán talált villanykörtének kinéző domborművel, de Daniken Úr is bemutatta kisfilmen a leletet. Egy Walter Garn nevű szintén osztrák villamosmérnők, le is modellezte, megépítette a dombormű alapján az izzót, mely működött is. Ez mind rendben van, de ettől még a magyarázatok ködösek, nem is kicsit. Az 1. ábrán látható a villanykörte, a számok pedig a kutatók által felállított/vélt hozzá kapcsolódó jelentések. Eszerint:
1. ábra
- 1. Herceg
- 2. Ionizált gáz
Téves a magyarázat, semmiféle különbség nem látszik a hólyagformájú képződményen belüli közeg és a külső közeg között. Ezt minimum illet volna feltüntetni az ókori egyiptomiaknak, mondjuk más színnel. Erre lett volna lehetőségük, hiszen a Hathor templom egyéb falfestményei igencsak színgazdagok. Innentől kezdve az ionizált gáz elképzelés csak alaptalan teória.
3. Elektromos kisülés /kígyó/
Ha konkrét műszaki leírást akartak volna fennhagyni az utókornak az egyiptomiak, akkor nem kígyóval szemléltetnek egy kisülést. A kígyó motívum ezernyi más helyen felbukkan
4. Foglalat /lótusz/
5. Kábel, mely egy négyszögletes tartályhoz vezet
Ez valóban utalás arra, hogy itt energiák működnek, talán ez az egyetlen helyes felismerése a kutatóknak.
6. Su, a levegő istene
Ha ilyen rangos személyről van szó, központi helyen, sokkalta figyelemfelhívóbb formában kellett volna feltüntetni a készítőknek. Ezzel szemben a domborművön Ő a legkisebb, minden más emberábrázolás nagyobb tőle. Nem túl megtisztelő ez Suval /?/ szemben, életszerűtlen és logikátlan.
7. Izolátor /Djed-oszlop/
8. Thot, páviánisten formájában késekkel
Habeck Úr úgy véli, a kések funkciója talán felhívni a figyelmet az életveszélyre. Valószínűtlen. A Hathor templomnak beavatási funkciója volt, ezzel illeszkedett a többi templomhoz. Az egyes helyszínek egyre magasabb rezgésszintekre emelték az ókori egyiptomi papi aspiránsokat, adeptusokat, mestereket. A kések vágóeszközök, ez így van a XXI. században is, és így volt régen is. Sokkal inkább jelzik azt, hogy az adott, beavatásra felkészült, azt elnyert pap, újabb fizikai kötődéstől, visszahúzó erőtől lesz elvágva a ceremónia során, légiesebbé, szellemibbé válik, ezzel magasabbra kerül.
9. Feszültség
10. Ellenfeszültség
Az ülő és térdeplő alakok nincsenek bekapcsolva a rendszerbe, rajta kívül helyezkednek el, ilyenformában nem utalhatnak feszültségre.
11. Generátor
Hozzá kell tenni a dologhoz, hogy a fentebbi ábrázolás kutatók általi értelmezése csak egy a sok közül, mégis a legelterjedtebbnek számít az elektronikus sajtóban, még Erich Von Daniken is e mellett kardoskodik, de mivel több sebből vérzik, nem fogadható el.
Az ősi egyiptomiak tudásban, technológiában messze felülmúlták a mi mai szintünket is. Tény, hogy ismerhették az elektromosságot, mint az energia egy alacsonyabb szintű / és egyébként gazdaságtalan/ megnyilvánulási formáját, de mindössze ennyi. Egy olyan civilizáció, amely űrhajózik, piramist épít, más fajokkal tart fenn kapcsolatot, /amire számtalan bizonyíték van/, nem fog holmi izzókkal bohóckodni. Ez tiszteletlen lebecsülése őseinknek. Olyan tértechnológiával dolgoztak, amivel a mai, tűzzel-vassal akadályoztatott szabad energia kutatók foglalkoznak, /sok esetben sikeresen/, és ami a jövőben, ha az energialobby összeomlik, gyökeresen meg fogja változtatni eddigi, mára már elavult ismereteinket. A denderai dombormű egy ilyen magasabb szintre utalás, és bár az energiákhoz köze van, de az nem a hagyományos izzó, még csak nem is az energiatakarékos.
FOLYTATÁSA KÖVETKEZIK
2015. augusztus
Tankó Árpád
Források: Erich Von Daniken: Jelek a kozmoszból /Lap-Ics Könyvkiadó, 1992/
http://www.doernenburg.alien.de/alternativ/dendera/dend03_e.php
Szólj hozzá Tankó Árpád [ 2015-10-15 21:26 ] Köszönöm a cikket, István! Ez is megerősítette elméleteimet. Itt fentebb le is írtam, hogy inkább a szabad energiához van köze a "villanykörtének", és lám, az általad belinkelt írás szerzője is e mellett teszi le a garast. Amiket állítunk persze csak teóriák, de az igazsághoz mindenképp közelebb állnak, mint az "izzó-elmélet". Szép napot! István [ 2015-08-30 19:12 ] http://www.bestofcafe.hu/feny_derult_a_djed_oszlop_feltve_orzott_titkara.html |